Zadaj pytanie

Zdjęcie osoby

Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek


czeka na uwagi i sugestie od mieszkańców, wypełnij poniższy formularz i podziel się swoją opinią.

Pytanie


(podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.)

Zostało 2000 znaków do wpisania.

* pole wymagane

Lista odpowiedzi

Szanowny Panie Starosto, interesuje mnie kiedy zostanie odtworzona droga numer 560 pomiędzy Bielskiem, a Bonisławiem. Odcinek ten jest ważnym traktem komunikacyjnym dla mieszkańców okolicy otaczającej ten, bądź co bądź długi kawałek drogi. Najgorsze w całej tej sytuacji jest to, że droga pomimo posypki jaką na nią nałożono i tak nie nadaje się do jazdy samochodami, niestety pojazdy bardzo niszczą się od obecnej nawierzchni. Do zimy droga ta była jeszcze asfaltowa, dziś już wygląda jak polna. Z góry dziękuję za odpowiedź.

09 kwietnia 2011

W odpowiedzi na Pana pytanie w sprawie stanu technicznego drogi nr 560 między miejscowościami Bielsk i Bonisław uprzejmie informuję iż zgodnie z art. 19 ust. 2 pkt 2 oraz art. 21 ust.1 ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (Dz. U. 2007 roku, Nr 19 poz. 115 z póżn. zm.) zarządcą dróg wojewódzkich jaką jest droga nr 560 jest zarząd województwa, który może wykonywać swoje obowiązki przy pomocy jednostki organizacyjnej będącej zarządem drogi utworzonej przez sejmik województwa.

Droga nr 560 (trzycyfrowy symbol) jest drogą wojewódzką zarządzaną przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie Rejon Drogowy Gostynin Płock z siedzibą w Gostyninie przy ul. Krośniewickiej 5, której utrzymanie zajmuje się Obwód Drogowy Bielsk z siedzibą w Bielsku przy ul. Topolowej 15.
W związku z powyższym sprawę przesyłamy do załatwienia właściwemu organowi wg właściwości miejscowej i rzeczowej.


Adresy mailowe:

MZDW Warszawa Rejon Drogowy z siedzibą w Gostyninie

rd.gostynin@mzdw.pl

Obwód Drogowy Bielsk

od.bielsk@mzdw.pl


Szanowny Panie Starosto. Chciałam Pana spytać jak to sie dzieje, ze w Płocku nie ma szkół wyższych(mam na mysli studia magisterskie)poza PWSZ które kształcą jedynie do stopnia licencjata, a władze odrzucają propozycje UW otworzenia filii w Płocku.Młodzi ludzie muszą rozjeżdżac się po Polsce lub kończyć edukację ze względów finansowych, a galerie powstają jedna za drugą. Jaka piekna uczelnia byłaby na miejscu galegii Mosty. Z całym szacunkiem, oczekuje Pana opinii.

11 lutego 2011

Również moim marzeniem jest powstanie Płockiego Uniwersytetu, który stanowiłby centrum intelektualne w mieście i powiecie. Jednak, myślę, że sytuacja nie jest tak zła, jak Pani ją opisuje. Jest filia Politechniki Warszawskiej, Wyższe Seminarium Duchowne i Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica. Mam nadzieję, że choć częściowo zaspokaja to potrzeby edukacyjne mieszkańców Ziemi Płockiej.

Witam. Chciałabym zapytać czy w najbliższym czasie będą wolne miejsca pracy w Starostwie?

09 lutego 2011

Witam

Jak w każdym urzędzie tak i w Starostwie Płockim odbywają się periodycznie nabory na różne stanowiska. Nie planujemy w najbliższym czasie żadnej szeroko zakrojonej rekrutacji do konkretnego wydziału, ale proszę sprawdzać informacje o konkursach na stronie internetowej. Wszystkie, zawsze są z wyprzedzeniem umieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej. Znajdzie tam Pani dokładny opis stanowiska i zakres niezbędnych kwalifikacji do ich objęcia.


Życzę powodzenia

Starosta Płocki

Piotr Zgorzelski


Szanowny Panie Starosto! Zwracam się do Pana z takim oto pytaniem: czy mogę odbyć staż w Starostwie Powiatowym w Płocku? Ukończyłam studia magisterskie (Akademię Obrony Narodowej)na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Mieszkam w Grodkowie k.Sierpca i szukam pracy w tym zakresie. Posiadam doświadczenie zawodowe jako pracownik administracyjny.Interesuje mnie zarządzanie kryzysowe. Chcę dalej się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje.Aby przekonać się jakim jestem pracownikiem chciałabym dostać szansę odbycia stażu. DZIĘKUJĘ BARDZO. Pozdrawiam Ilona Kalkowska tel. 516-294-240

11 lutego 2011

Ze względu na ograniczone środki jakimi w tym roku będzie dysponować Powiatowy Urząd Pracy, niestety przez najbliższe miesiące Starostwo Płockie nie może przyjąć nowych stażystów.

Witam Jestem mieszkanką Strzemeszna i chcę zapytać w którym roku zostanie ukończona budowa drogi powiatowej nr 2986W. W 2009r. została położona nawierzchnia na dość długim odcinku tej drogi, lecz pozostał ponad 2 km zakres który jest dla nas mieszkańców Strzemeszna jak i sąsiednich miejscowości bardzo ważny. Szczególnie jesienią, zimą i wiosną tym właśnie odcinkiem nie jesteśmy w stanie podróżować. Są to tereny uciążliwe dla pieszych, rowerzystów i podróżujących samochodem. W naszej okolicy jest bardzo ładny krajobraz, lecz funkcjonować w dzisiejszych czasach jest bardzo ciężko. Wiele osób pracuje, jak i się uczy w Płocku. Bywają dni, że nie mamy możliwości dojazdu do swoich miejsc pracy i nauki.Proszę o odpowiedź w którym roku budżetowym zostanie zrealizowane zadanie budowy ostatniego odcinka drogi powiatowej nr 2986W? Pozdrawiam Mariola - mieszkanka Strzemeszna

11 lutego 2011

W odpowiedzi na zapytanie mieszkanki Strzemeszna w sprawie dotyczącej
dokończona budowy drogi powiatowej nr 2986W Gąbin – Strzemeszno, uprzejmie
informuję, iż sporządzany jest plan budowy, przebudowy i remontu dróg
powiatowych na lata 2011 – 2014. W związku z czym na dzień dzisiejszy nie
można określić konkretnego roku budżetowego wykonania przedmiotowego zadania.

Natomiast nierówności i ubytki w nawierzchni charakterystyczne dla okresu
jesienno – zimowego będą usuwane w ramach posiadanych środków finansowych na bieżące utrzymanie dróg przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Polecamy

 • PUP Płock
  BIP
  mazovia
  zwiazek-powiatow-polskich
  Wojskowa-Komisja-Uzupełnień
  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • you_tube
  Mazowiecki-Fundusz-poręczeń-Kredytowych
  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  krus
  SUTW
  Gaz_System
 • ERORENOMA
  PKN Orlen
  Energa
  Bank Zachodni WBK
Stop