Dorośli Dzieciom – Mazowsze na rzecz przeciwdziałania narkomanii

Coraz popularniejsze stają się narkotyki, które traktowane są przez niektóre młode osoby jako element stylu życia. Ponadto, przynajmniej do niektórych z nich młodzi ludzie mają łatwy dostęp, a niektórzy dużą wiedzę na temat narkotyków, która nie chroni przed zażywaniem narkotyków. Warto zwrócić uwagę na brak wyrazistych norm moralnych, autorytetów, zaburzonej hierarchii wartości we współczesnym świecie, co w szczególności dotyczy młodych osób. Rodzice nie wiedzą jak uchronić dzieci przed zażywaniem narkotyków a ich niekiedy niewielka znajomość tematu powoduje jedynie postawy kontrolne, które nie są skutecznym środkiem ochrony dziecka przez narkotykami. Dziecko kontrolowane, traktuje narkotyki jak zakazany owoc. Rodzice jak również specjaliści zajmujący się przeciwdziałaniem narkomanii nie zawsze są w stanie „nadążyć” za zmieniającym się wzorami używania oraz pojawiającymi się nowymi substancjami psychoaktywnymi.