Stop przemocy

Nie przechodź obojętnie wobec przemocy! Reaguj natychmiast! Nie bój się pomóc! Twoja reakcja może uratować komuś życie…

15 września podczas Powiatowego Dnia Promocji Zdrowia w Brwilnie została przeprowadzona kampania „Stop Przemocy”. Jej celem było zwrócenie uwagi na występujący problem stosowania różnego rodzaju przemocy.

Przemoc jest uniwersalnym problemem, który zagraża życiu, zdrowiu i szczęściu nas wszystkich. Dlatego każdy ma obowiązek reagować w przypadku zaistnienia jakichkolwiek podejrzeń.

Głównymi odbiorcami kampanii byli uczniowie Gimnazjum z Maszewa i Siecienia,  mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego w Brwilnie, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz przybyli goście.

Działanie zostało przeprowadzone w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020, który został przyjęty Uchwałą  nr 132/XIV/2016 Rady Powiatu w Płocku z dnia 30 marca 2016 roku.