• Do 30 września jest czas na zgłaszanie drużyn do XX edycji Turnieju organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Udział w Turnieju mogą zgłaszać szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.  Wielki Finał rozegrany zostanie na stadionie PGE Narodowy. 

   Wydarzenie to przyciąga co roku setki tysięcy młodych ludzi, których fascynuje piłka nożna. Na murawie stają nie tylko chłopcy, ale także dziewczęta. Uczestnicy uczą się przede wszystkim zasad fair play oraz determinacji i pracowitości. Turniej to także szansa na odkrywanie piłkarskich talentów, które po zakończeniu rozgrywek zapraszane są na zgrupowanie czyli Letnią Akademię Orłów, organizowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej.

   - Przed nami XX, wyjątkowa edycja  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mocno wierzę, że będzie to wartościowy czas dla wszystkich uczestników. Czas nauki, wzajemnej motywacji, niezapomnianych emocji, ale również spełnienia marzeń. I nie mam tu na myśli tylko nagrody głównej: gry na PGE Narodowym, czy spotkania dzieci z ich piłkarskimi idolami, ale każde, nawet najmniejsze marzenie –o pierwszym medalu, czy po prostu udziale w Turnieju – podkreśla Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bieniek. – Dla nas, organizatorów, będzie to z kolei kolejny rok realizacji postawionego sobie głównego celu- promocji piłki nożnej w Polsce, również wśród dziewcząt- dodaje.    

   Dla wielu młodych piłkarzy i piłkarek jest to początek drogi do występów w kadrach młodzieżowych. Do tej pory ponad 50 uczestników Turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych.

   Na przestrzeni 20-letniej historii wydarzenia, udział w nim wzięli m.in. Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Paulina Dudek i Bartosz Bereszyński.  

   Wszystko rozpocznie się na podwórkach i boiskach szkolnych. Rejestracja drużyn odbywać się za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl  i potrwa do 30 września. W rozgrywkach mogą wziąć udział zespoły dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 oraz 12. Wielki finał rozegrany zostanie na stadionie PGE Narodowy.

   Aby zgłosić drużynę należy przejść do formularza rejestracyjnego klikając w przycisk „Zgłoś drużynę” na stronie www.zpodworkanastadion.pl  a następnie za pośrednictwem portalu „Łączy nas piłka” wypełnić formularz zgłoszeniowy. W razie pytań pomocy udziela Dział Wsparcia PZPN  nr tel. 732 122 222 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Po zakończeniu zapisów, od października  do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Następnie najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich, których zwycięzcy w kat U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie.  Nagrodą główną dla najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami i trenerem. 

   

   

 • X Edycja Konkursu z zakresu wiedzy ekologicznej członków Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie płockim pod hasłem "Ochrona zagrożonych gatunków" odbędzie się dnia 21 września 2019 r. w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym MAZOWSZE w Soczewce, rejestracja drużyn biorących udział w konkursie w godz. 830 - 900, rozpoczęcie konkursu godz. 915• 

 • Każda społeczność potrzebuje osób wrażliwych na potrzeby, czy to osób wymagających stałej opieki, czy też osób wymagających wsparcia w organizacji społecznych wydarzeń. Rolę tę w społeczeństwie pełnią wolontariusze – osoby  pracująca na rzecz drugiego człowieka, która niosą pomoc potrzebującym, buduje więzi międzyludzkie oparte na wzajemny zaufaniu i solidarności. Ciężką pracę Tych osób należy propagować i nagradzać. Na przeciw tej potrzebie po raz kolejny wychodzi Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ogłaszając konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, który ma za zadanie wyróżniać najlepszych wolontariuszy na Mazowszu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września br. Nagródźmy więc osoby które dla Naszego Powiatu z czystej potrzeby serca poświęcają swój czas i wspierają osoby potrzebujące. 

 • Powiat Płocki ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu płockiego, w ramach III Edycji Programu pn. „Zakup sprzętu i umundurowania – 2019r.”

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.