Informacja dla osób doświadczających trwałych lub okresowych trudności w komunikowaniu się

Na podstawie przepisów art. 9 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824) Starosta Płocki informuje, że osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się mogą, przy załatwianiu spraw w Starostwie Powiatowym w Płocku, skorzystać ze środków wspierających komunikowanie:

• fax 24 267 68 48,
  • skrytka ePUAP adres: 59y4ajku1g/SkrytkaESP lub 59y4ajku1g/skrytka,
  • informacje dotyczące działalności Starostwa Powiatowego w Płocku dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej http://bip.powiat-plock.pl/ oraz na stronie internetowej http://powiat.plock.pl/.

Wyznaczeni pracownicy Starostwa Powiatowego w Płocku posługują się językiem migowym (PJM) w stopniu podstawowym. Korzystanie z usługi jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1172 ze zm.).

Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenie można przekazać:

• pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Płocku ul. Bielska 59 09-400 Płock,
  • faxem na numer 24 267 68 48,
  • przez skrytkę ePUAP adres: 59y4ajku1g/SkrytkaESP lub 59y4ajku1g/skrytka,
  • osobiście: Starostwo Powiatowe w Płocku ul. Bielska 59 Płock.

Załączniki:
Pobierz plik (wniosek_migowy.pdf)wniosek_migowy.pdf366 kB