29 listopada 2017 r. Rada Powiatu w Płocku podjęła uchwałę nr 273/XXIX  w sprawie  przyjęcia „Programu ochrony środowiska dla powiatu płockiego do 2022 r. z perspektywą do 2026 r.”

Programu ochrony środowiska dla powiatu płockiego do 2022 r. z perspektywą do 2026 r.” jest trzecim z kolei dokumentem kompleksowo ujmującym  problematykę ekologiczną w powiecie płockim.

Podstawą prawną opracowania dokumentu jest art. 17 ust. 1 ustawy – Prawo ochrony środowiska, który nakłada na zarząd powiatu obowiązek sporządzenia powiatowego programu ochrony środowiska.

Celem Programu jest realizacja polityki ochrony środowiska wyrażonej w krajowych dokumentach strategicznych w odniesieniu do szczebla powiatowego.

Oprócz kwestii ochrony środowiska Program porusza również problematykę nasilających się zmian klimatycznych oraz działań adaptacyjnych  z uwzględnieniem  Planu adaptacji dla sektorów i obszarów wrażliwych  na zmiany  klimatu do roku 2020 z perspektywą do roku 2030.

Programu ochrony środowiska dla powiatu płockiego do 2022 r. z perspektywą do 2026 r.” wraz z Podsumowaniem i Uzasadnieniem są wyłożone do publicznego wglądu:

• w formie papierowej:
  • w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku Wydziale Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Bielska 59, 09-400 Płock, V piętro, pokój 502A
    Z treścią dokumentów można zapoznać się w godzinach pracy urzędu;
  • w formie elektronicznej:
  • Program ochrony środowiska dla powiatu płockiego do 2022 r. z perspektywą do 2026 r. został umieszczony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Płocku pod adresem: powiat.plock.pl. w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Plany, programy, strategie .