Rekrutacja do projektu „Partnerstwo dla sukcesu społeczno-zawodowego mieszkańców powiatu płockiego”

logo

Informujemy, że w związku z podpisaniem umowy nr RPMA.09.01.00-14-c063/19-00 z dnia 23.08.2019 r. o dofinansowanie projektu pt. „Partnerstwo dla sukcesu społeczno - zawodowego mieszkańców powiatu płockiego”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku (Partner nr 1 w Projekcie) oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej

Uczestnikami w projekcie mogą być:

1. Po stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku (Partnera Wiodącego): 15 osób przebywających w pieczy zastępczej  lub opuszczających  pieczę zastępczą oraz 10 osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu płockiego.
  2. Po stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku (Partnera nr 1): 10 osób w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku.
  3. Po stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie (Partnera nr 2): 10 osób w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie.

Preferowane do objęcia wsparciem w ramach projektu są osoby z jednej lub kilku z niżej wymienionych grup:

• Osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia;
  • Osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
  • Osoby z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Rekrutacja odbędzie się:

-   w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku dla osób  przebywających  w pieczy zastępczej  lub opuszczających  pieczę zastępczą oraz osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu płockiego.

- w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku dla osób w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku,

- w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie dla osób w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie.

Zapraszamy potencjalnych kandydatów na uczestników projektu do udziału w projekcie i możliwości skorzystania z form wsparcia w ramach projektu takich jak:

1. Diagnoza predyspozycji i potrzeb uczestników, kontrakt socjalny, ścieżka reintegracji.
  2. Warsztaty z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego.
  3. Szkolenia lub/i kursy zawodowe.
  4. Indywidualne poradnictwo zawodowe.
  5. Piknik integracyjny.
  6. Warsztaty z zakresu autoprezentacji.

Okres realizacji I edycji projektu: od dnia 02.01.2020 r. do dnia 31.12.2020 r.

Więcej informacji dotyczących projektu oraz rekrutacji można uzyskać w:

-  siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku lub pod numerem telefonu: 24 267 68 28,

- siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku lub pod numerem telefonu: 24 265 01 20,

- siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie lub pod numerem telefonu: 24 265 20 13.