„Aktywizacja społeczno - zawodowa osób z niepełnosprawnością w powiecie płockim” - o projekcie

logo

Numer i nazwa Osi Priorytetowej RPO WM 2014-2020: IX - Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem.

Numer i nazwa Działania w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014-2020:
9.1 - Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Instytucja, w której złożono wniosek o dofinansowanie: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie.

Tytuł projektu: Aktywizacja społeczno - zawodowa osób z niepełnosprawnością w powiecie płockim.

Beneficjent projektu: Powiat Płocki/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.

Realizator projektu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.

Cel główny projektu: Projekt zakłada aktywizację społeczną i zawodową 100 osób
z niepełnosprawnością, będących uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie powiatu płockiego oraz zwiększenie szans na zatrudnienie tych osób
i przeciwdziałanie  ich wykluczeniu społecznemu.

Cele szczegółowe projektu: podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społecznych, zwiększenie umiejętności komunikacji interpersonalnej, zwiększenie samodzielności i zaradności, objęcie nową ofertą usług aktywnej integracji 100 osób
z niepełnosprawnością, podniesienie kompetencji zawodowej u minimum 8 osób
z niepełnosprawnością.

Zadania zaplanowane do realizacji w projekcie:

1. Diagnoza potrzeb i predyspozycji, opracowanie ścieżki reintegracji, kontrakt socjalny.
  2. Warsztaty aktywizacyjno - motywacyjne.
  3. Warsztat z zakresu komunikacji i autoprezentacji.
  4. Szkolenia lub/i kursy zawodowe.
  5. Poradnictwo zawodowe - Animator pracy.
  6. Działanie integracyjne.
  7. Warsztaty z zakresu podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych.

Okres realizacji projektu: od dnia 02.01.2020 r. do dnia 31.12.2020 r.

Wartość projektu ogółem:  356 050,00 zł.

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej:  284 050,00 zł.