Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim - warsztaty

Unia

„Warsztaty podnoszące kompetencje interpersonalne i społeczne oraz zawodowe”

dla osób z niepełnosprawnością

W dniach 22-23 maja 2017 r. przeprowadzono drugi etap „Warsztatów podnoszących kompetencje interpersonalne i społeczne oraz zawodowe”, które tym razem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku zorganizowało dla 15 osób z niepełnosprawnością i 10 opiekunów w ramach Projektu pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim”.

Warsztaty odbyły się w Hotelu „Kawallo” w miejscowości Leonów, gmina Słubice.

Osoby z niepełnosprawnością wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistki w dziedzinie psychologii – panią Magdalenę Mućka i panią Klaudię Pawicką,  i doradztwa zawodowego – panią Bogumiłę Gołębiewską i panią Annę Sulkowską.

Prowadzące warsztaty zapoznały uczestników z tematyką:

• komunikacji interpersonalnej,
  • metod rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie ze stresem,
  • budowania prawidłowego obrazu własnej osoby jak również kształtowania umiejętności współdziałania w grupie,
  • kompetencji zawodowych,
  • analizy rynku pracy w zakresie poszukiwania zatrudnienia oraz metod poszukiwania zatrudnienia z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością,
  • nauki pisania CV i listu motywacyjnego.

Uczestnikom zapewniono również możliwość integracji w czasie wolnym po warsztatach.

Opracował Realizator Projektu: Powiatowe Centrum

Dokumentacja fotograficzna

„Warsztaty podnoszące kompetencje interpersonalne i społeczne oraz zawodowe”

dla osób z niepełnosprawnością