Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim - nowe zadanie

Realizator projektu - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku informuje, że w dniu 30 października 2017 r. w Projekcie pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, który jest realizowany na podstawie umowy nr RPMA.09.01.00-14-5494/16-00 z dnia 08.02.2017 r. ze zmianami,   wprowadzono nowe zadanie w ramach  aktywizacji społecznej. Zadaniem tym jest wyjazd integracyjno-usprawniający połączony z warsztatami na temat zdrowego stylu życia i asertywności dla 15 osób z niepełnosprawnością wraz z 10 opiekunami (łącznie 25 osób). Podczas wyjazdu osoby z niepełnosprawnością zostaną objęte działaniami aktywnej integracji o charakterze zdrowotnym, których celem będzie wyeliminowanie lub złagodzenie barier zdrowotnych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie lub powodujących oddalenie od rynku pracy.  Uczestnicy z niepełnosprawnością zostaną objęci działaniami prozdrowotnymi w formie zabiegów rehabilitacyjno-usprawniających oraz wezmą udział w  warsztatach z zakresu asertywności i zdrowego stylu życia.

Powyższe zadanie wprowadza zmiany w harmonogramie zadaniowym projektu prezentującym główne etapy projektu:

• Działania rekrutacyjne
  • Opracowanie ścieżki reintegracji
  • Warsztaty podnoszące kompetencje interpersonalne i społeczne oraz zawodowe
  • Kursy i szkolenia zawodowe
  • Piknik integracyjny
  • Indywidualne poradnictwo psychologiczne
  • Warsztaty z autoprezentacji
  • Trening umiejętności komunikacyjnych
  • Panel konsultacyjno-doradczy
  • Wypłata świadczeń i zwrot kosztów dojazdu
  • Wyjazd integracyjno-usprawniający połączony z warsztatami na temat zdrowego stylu życia i asertywności dla 15 osób z niepełnosprawnością wraz z 10 opiekunami

Pozostałe założenia i okres realizacji Projektu pozostają bez zmian.