Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim - piknik integracyjny

rpo_wm_2014_2020_m_1jpg [300x26]

Piknik integracyjny

27 czerwca 2017 roku na terenie Centrum Konferencyjnego nad Wisłą w Płocku odbył się piknik integracyjny dla 30 wychowanków przebywających w pieczy zastępczej i opuszczających pieczę zastępczą oraz 15 osób z niepełnosprawnością z otoczeniem. Piknik zorganizowano w ramach zadań Projektu pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Organizator pikniku – firma RECON Paweł Jabłoński z Płocka – zapewnił uczestnikom smaczny poczęstunek, nagrody i gadżety oraz  liczne atrakcje i wspólne zabawy m.in.:

• zabawy rozrywkowo-integracyjne m.in.: narty 5-osobowe, walki gladiatorów, mega twister, skoki w workach, przeciąganie liny, bieg na wycieraczkach, wyścig na skrzynkach,
  • turniej piłkarzyków stołowych,
  • foto przebieralnię, czyli specjalne miejsce ze ścianką do robienia zdjęć z rekwizytami, dzięki którym każdy z uczestników mógł się przebrać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie,
  • zabawę przy muzyce i karaoke,
  • warsztaty wyrobu własnej biżuterii i mydełek glicerynowych.

Zorganizowanie pikniku integracyjnego umożliwiło uczestnikom Projektu rozwijanie podstawowych kompetencji społecznych, integrację i zwiększenie ilości kontaktów interpersonalnych, poprawę relacji z najbliższym otoczeniem oraz wymianę doświadczeń i możliwość nawiązywania więzi z najbliższymi.

Opracował Realizator Projektu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku

Dokumentacja fotograficzna