Gościnna Ziemia Płocka

Powiat płocki to piękna kraina położona w zachodnio – północnej części Mazowsza, niemalże w samym sercu kraju, nad szeroko rozpostartą Wisłą. Obszarem obejmuje 1799 km2,na którym żyje ponad 106 tys. mieszkańców.

 

W jego granicach znajduje się 15 gmin, okalających Płock - miasto na prawach powiatu. Przez teren powiatu przebiegają ważne drogi krajowe Nr 60, 62, 50 i 10.

 

Gminy są zwodociągowane i wysoko zaawansowane w budowaniu sieci kanalizacyjnej.

 

Ziemski powiat płocki to przede wszystkim rolnictwo. Nasze żyzne pola rodzą zdrowe zboża i warzywa, a zadbane sady i plantacje – dorodne owoce. Szczycimy się dobrymi plonami z upraw pszenicy, rzepaku, buraków, kalafiorów, malin i truskawek. Liczne gospodarstwa oferują ekologiczne warzywa, owoce, sery oraz chleb wypiekany wg tradycyjnych receptur.

 

Przodujemy na Mazowszu w hodowli bydła i tuczników. Jesteśmy dumni ze smakowitych wyrobów producentów mięsa: „Olewnik” w gm. Drobin oraz „Peklimar” w gm. Bielsk, które z sukcesami zdobywają odbiorców krajowych i zagranicznych.

 

Powiat płocki jest otwarty na przyjęcie inwestorów i zaprasza do rozwijania przedsiębiorczości, szczególnie w sektorze przechowalnictwa i przetwórstwa płodów rolnych. Na naszym terenie działa blisko 5 tys. podmiotów gospodarczych, głównie zajmujących się handlem i usługami.

 

kokos_m.jpg dziewczynki_m.jpg
Statuetka dla Firmy Roku przyznawana w dorocznym konkursie dla przedsiębiorców "O Kryształowy Kokos Roku" Starosty Płockiego Coraz więcej ścieżek rowerowych służy poprawie kondycji, zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu

 

Z naszej inicjatywy zrealizowaliśmy już dwie doroczne edycje Konkursu dla Przedsiębiorców z powiatu płockiego „O Kryształowy Kokos Roku” Starosty Płockiego. W pierwszej edycji tytuł Firmy Roku i Kryształową Statuetkę Kokosa otrzymały Zakłady Spożywcze „MALWA” Lech Bartold z Blichowa, gm. Bulkowo, a tegorocznej edycji otrzymali: w kategorii produkcji - Zakład Przetwórstwa Mięsa PEKLIMAR Bogusław Strześniewski z Umienina, gm. Bielsk, a w kategorii usług - H.M.B. BUDMAT – Bogdan Więcek z Boryszewa Nowego, gm. Radzanowo.

 

Powiat znacznie inwestuje w infrastrukturę drogową i budowę chodników. Wspiera również inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa drogowego, w tym budowę ścieżek rowerowych, szczególnie na trasach atrakcyjnych turystycznie. A takich terenów u nas nie brakuje.

 

Stado Ogierów w Łącku zaprasza na wczasy w siodle oraz na zawody jeździeckie i pokazy woltyżerki o międzynarodowej randze. Warto zwiedzić piękny, zabytkowy obiekt stadniny, gdzie hodowane są szlachetnej rasy konie. Do wypoczynku zachęcają hotele i ośrodki wypoczynkowe wokół jezior i wśród lasów zasobnych w grzyby, jagody i borówki, a także w zwierzynę łowną.

 

 konie_m.jpg orkiestra_m.jpg 
Miłośników końskich grzbietów zaprasza Stado Ogierów w Łącku Orkiestra strażacka w Słupnie - i brzmi i prezentuje się wdzięcznie

 

Czternaście rezerwatów przyrody i kompleksy leśne w Gostynińsko – Włocławskim oraz Brudzeńskim Parku Krajobrazowym – to pozostałości puszcz i kniei porastających kraj w przeszłości sięgającej XI wieku. Naturalnie płynące rzeki wiją się meandrami, a liczne jeziora tworzą doskonałe warunki dla miłośników żagli i sportów wodnych.

 

Smakoszom oferujemy staropolskie zdrowe i sielskie jadło w gospodarstwach agroturystycznych, smaczne mięsiwa i ryby komponowane w zestawach ziół i przypraw z mazowieckich łąk.

 

 owoce_m.jpg krowy_m.jpg 
 Dary sadów, plantacji i lasów Ziemi Płockiej - do wyboru, do koloru
 Muuuuuuusimy mieć najlepszą łąkę, żeby wyrosnąć na tak dorodne sztuki

 

Zróżnicowany i atrakcyjny teren nad jeziorami i wzdłuż Wisły sprzyja inwestowaniu w turystykę, bazę hotelową, gastronomię, rekreację i rozrywkę.

 

Z entuzjazmem włączyliśmy się w inicjatywę „Zielony Szlak Rowerowy Mazowsza”. Przystąpiliśmy również do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej patronowanej przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, wszystko po to, aby pobudzić aktywność w zakresie rozwoju turystyki na Mazowszu, a przede wszystkim w naszym powiecie. Nasza działalność w dziedzinie tworzenia korzystnego klimatu dla rozwoju turystyki wyraża się również w członkostwie Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.

 

Powiat płocki dysponuje świetną bazą szkolną na wszystkich szczeblach edukacji oraz doskonale urządzonymi domami pomocy społecznej.

 

brwilno_m.jpg  dziec_mi.jpg
Wisła doskonale sprawdza umiejętności żeglarzy Wypoczynek nad jeziorem Górskim w Łącku - czysta woda, łatwy dojazd i mnóstwo słońca

 

 

Szczycimy się posiadanymi wyróżnieniami i tytułami: Promotora Ekologii, „Samorząd przyjazny oświacie”, „Powiat otwarty na fundusze strukturalne”. Uzyskane wyróżnienia świadczą o aktywności naszego powiatu w dziedzinie ochrony środowiska, edukacji oraz w pozyskiwaniu funduszy strukturalnych UE.

 

Piękna jest Ziemia Płocka zasobna w walory krajobrazowe, przyrodnicze i gospodarcze. Będziecie Państwo oczarowani współistnieniem wielkiego przemysłu petrochemicznego PKN ORLEN i Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” z naturalnych otoczeniem wód, lasów, zwierzyny łownej i rozśpiewanego ptactwa.

 

Gościnna jest Ziemia Płocka dla swoich mieszkańców, turystów, przyrodników oraz potencjalnych inwestorów krajowych i zagranicznych.

o

Polecamy

 • PUP Płock
  BIP
  mazovia
  zwiazek-powiatow-polskich
  Wojskowa-Komisja-Uzupełnień
  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • you_tube
  Mazowiecki-Fundusz-poręczeń-Kredytowych
  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  krus
  SUTW
  Gaz_System
 • ERORENOMA
  PKN Orlen
  Energa
  Bank Zachodni WBK
Stop