POSTĘP RZECZOWY PROJEKTU W I KWARTALE 2015 ROKU

obraz1.jpg [218x69]obraz5.jpg [260x88]

CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA!

POSTĘP RZECZOWY PROJEKTU W I KWARTALE 2015 ROKU

Zwiększanie umiejętności w obszarach kluczowych

Odbyły się zajęcia dodatkowe z matematyki – 50h oraz zajęcia dodatkowe z języka angielskiego – 38h, a także zajęcia dodatkowe z ECDL-START z egzaminem końcowym – 1gr/45h.

Specjalista ds. obsługi szkoleń prowadził bieżący monitoring powyższych szkoleń.

Kursy, szkolenia zawodowe

Uczniowie otrzymali wsparcie w postaci następujących kursów/szkoleń:

- Kurs Techniki Kulinarne – 20h/1 gr;

- Szkolenie z podstaw diagnostyki układów elektrycznych – 2gr/24h;

- Szkolenie z zakresu budowy i diagnostyki silników o ZI – 2gr/12h;

- Szkolenie z zakresu skutecznej obsługi klienta jako droga do efektywnego rozwoju warsztatu samochodowego – 2gr/24h;

- Szkolenie z zakresu diagnostyki silnika z zapłonem iskrowym z wykorzystaniem analizatora spalin 2gr/12h;

- Szkolenie z zakresu budowy i naprawy układu rozrządu – 2gr/12h;

- Szkolenie z zakresu budowy elementów układów kierowniczych – 2gr/12h;

- Szkolenie z zakresu budowy, zastosowania i wymiany ogumienia – 2gr/12h;

- Kurs prawa jazdy KAT. B (zajęcia teoretyczne i praktyczne) wraz z egzaminem końcowym (luty, marzec);

- Kurs operatora kombajnu zbożowego rozpoczął się 28 marca, bierze w nim udział jedna grupa uczniów (10 osób).

Podczas szkoleń i kursów prowadzonych w trybie weekendowym uczniowie mieli zapewniony transport i posiłek.

Specjalista ds. obsługi szkoleń prowadził rekrutację i bieżący monitoring powyższych szkoleń.

Wsparcie doradczo – psychologiczne

Uczniowie skorzystali z następujących form wsparcia doradczo – psychologicznego:

- Spotkania indywidualne z psychologiem – 68,5h;

- Spotkania indywidualne z doradcą zawodowym – 56h;

Specjalista ds. obsługi szkoleń prowadził bieżący monitoring powyższych spotkań.

Program współpracy z pracodawcami

20 stycznia dwudziestoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem uczestniczyła w wyjeździe branżowym do Autoryzowanego Dealera Nr 56 Car Company w Warszawie. Uczniowie mieli zapewniony transport i wyżywienie.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

• PUP Płock
    mazovia