KOMUNIKAT Starosty Płockiego do rolników powiatu płockiego

STAROSTA PŁOCKI - w celu zapewnienia bieżącej konserwacji urządzeń melioracyjnych na terenie powiatu płockiego – przypomina wszystkim rolnikom posiadającym grunty rolne zmeliorowane o obowiązku konserwacji urządzeń melioracyjnych oraz regularnym opłacaniu składek członkowskich na rzecz Spółek Wodnych.

Codzienna troska o drożność rowów melioracyjnych i wylotów drenarskich (odmulanie, wykaszanie) – to zapewnienie ciągłej sprawności funkcjonowania urządzeń, a tym samym wyższe zdolności produkcyjne gleb i większe korzyści dla rolników.

Każde zaniedbanie bieżącej konserwacji, brak środków pieniężnych na natychmiastowe usuwanie awarii urządzeń powoduje niedopuszczalne marnotrawienie zaangażowanych w te inwestycje tak znacznych środków budżetu Państwa jak również niepotrzebne straty dla rolnictwa.

Obowiązek utrzymywania urządzeń melioracyjnych i wnoszenia składek na rzecz Spółki wynika z Ustawy Prawo wodne, Statutu Spółki i Uchwał Walnego Zgromadzenia.

Obowiązek egzekwowania należności wobec Spółki należy do Zarządu Spółki.

STAROSTA PŁOCKI
Michał Boszko